Audyt oprogramowania

Audyt oprogramowania software audit kontrola oprogramowania firmowego audyt programów

Odpowiada bardzo szczegółowo na pytanie jakiego typu oprogramowanie jest faktycznie używane w firmie, jakie pliki znajdują się na stacjach roboczych i serwerach. Dzięki takim testom możliwa jest optymalizacja produktywnościowa środowiska pracy, ocena sprawności funkcjonowania oprogramowania, wyeliminowanie oprogramowania spowalniającego pracę pracowników, oprogramowania które zabiera niepotrzebnie zasoby sprzętowe komputera, programów które nie są związane z wykonywaniem pracy na danym stanowisku, a także plików które nie powinny znajdować się na firmowych komputerach tj. filmy, zdjęcia, muzyka itp.

Zawiera wprowadzenie do tematu „software asset management”.

Pomaga ustalić, czy firma posiada ważne licencje (terminy są spisywane) na wykorzystywane oprogramowania i czy może z niego korzystać pod względem prawnym. W wielu sytuacjach firma posiada zbyt mało, zbyt wiele licencji lub nie posiada ich wcale, często też mylone są rodzaje licencji, to czego można używać w domu nie nadaje się do użytku komercyjnego. Osobną kwestią jest używanie prywatnego nielegalnego oprogramowania przez pracowników (aktualnych lub byłych, świadomie lub nie) na urządzeniach firmowych. Audyt legalności oprogramowania może okazać się bardzo ważnym elementem kontroli, dzięki któremu firma może uniknąć przykrych konsekwencji prawnych z tytuły używania niewłaściwego oprogramowania.

Wykorzystywanie oprogramowania innego niż oryginalne lub brak aktualnych licencji na wykorzystywanie programów w razie kontroli może prowadzić do wysokich kar pieniężnych, konfiskaty sprzętu komputerowego i strat wizerunkowych w mediach. Niewłaściwe oprogramowanie może narazić właściciela firmy nie tylko na straty finansowe związane z karami, ale także grozi zatrzymaniem pracy firmy lub zmniejszeniem efektywności pracowników, a także może być przyczyną utraty informacji (pirackie lub nie aktualizowane oprogramowanie może zawierać luki bezpieczeństwa, co sprawi, że dane poufne mogą dostać się w ręce konkurencji lub staną się dostępne publicznie).

 

Cena audytu: indywidualnie; średnio 1390 zł netto

Czas trwania: Do 7 dni roboczych

Zakres: Serwer i wszystkie firmowe urządzenia (PC, laptopy, telefony, tablety, terminale)

Cennik poaudytowych działań naprawczych: W ramach aktualnej Umowy o Outsourcing IT

 

Dlaczego my?

Przy realizacji projektów informatycznych jesteśmy idealnym wyborem z kilku powodów:

Rozpocznij projekt

Jesteśmy tu, by Ci pomóc

Uzyskaj poradę, odpowiedzi i rozwiązania zawsze, gdy tego potrzebujesz.